Vi lærer å kle oss og ta hensyn til både flora og fauna og å ferdes i fjellet. Det er også mange andre spennende ting å lære og prøve seg på - kanskje overskride sine egne grenser.
Aktivitetene tilpasses vær- og føreforhold. Elevenes sikkerhet har 1. prioritet. Vi jobber kontinuerlig med forbedringer/tilpasninger av aktivitetsprogrammene og dette betyr at nye aktiviteter/endringer vil komme.
Leirskolen har disse aktivitetene fast for alle elever:
•Bueskyting
•Energikamp
•Balanseline
•Svevebane
•Kjempehuske
•Kanopadling - værforbehold (vi padler fram til høstferien og så snart isen går av vannet på våren).
•Bekledning/fjellvett
•Ekspedisjon til høyfjellet
•Geologi/steinsliping (vi sliper steiner når vi ikke kan padle kano).(Litt innføring i geologi, sliping av steiner). Alle får et smykke gratis!
•GPS
Fredagsaktiviteter
•Bekkevandring/fosseklatring
•Klatring i tårnet
•Vassrakett
•Sykkeltur
•Gps
•Orientering
Andre aktiviteter
Overnatting i lavvo (med forbehold om medvirkning av klasselærer).
Hvilke dager de forskjellige aktivitetene legges inn i programmet blir ikke bestemt før det er igjen kort tid til oppholdet. Bl.a. er det litt avhengig av vær og temperatur. Detaljert program vil således ikke være tilgjengelig før klassen kommer på leirskolen.